איך מכינים נכון אמנון בתנור – כל מה שחשוב לדעת לפני

איך מכינים נכון אמנון בתנור – כל מה שחשוב לדעת לפני

דגים ידועים כחומר גלם מצוין למנות שונות והם מציעים לא מעט יתרונות תזונתיים, שתורמים לבריאות שלנו. הם עשירים בחלבון ויש בהם אחוזים נמוכים יחסית של שומן, יש בדגים וויטמין B, אבץ, אשלגן, סידן ועוד. דג האמנון הוא אחד הדגים הנפוצים ביותר במטבח הישראלי, ובייחוד כשזה דג אמנון בתנור. הכנת פילה אמנון בתנור, כמו גם דג מושט בתנור, מאפשרת לנו ליהנות מיתרונותיהם הרבים של הדגים ובעיקר ממנה שאיננה כבדה מדי ומשתלבת נהדר לצד תוספות טובות לא פחות, כמו ירקות.

 

מתחילים במשימה

הכנת מושט בתנור ובעיקר הכנת אמנון בתנור מצריכה מיומנות בסיסית אמנם, אך דורשת תשומת לב רבה לדג כדי להכין אותו בצורה מדויקת ונכונה. אם אתם רוצים להכין פילה דג בתנור, וודאו תחילה שאתם פונים לחנות המתמחה במכירת דגים טריים וטובים. מנת פילה מושט בתנור וגם פילה אמנון חייבת להתבסס על דגים טריים ואיכותיים, שאותם תזהו תודות לעיניים המבריקות הבולטות שלהם, תודות לצבע האדמדם של הזימים שלהם (במקום צבע עכור) וגם תודות לריח הים או ריח הבריכה שלהם (במקום ריח דגי לא טוב).

ועתה, כשיש ברשותכם את הדגים המתאימים, זה הזמן לחפש מתכון לדג אמנון. אפשר להכין דג אמנון בתנור מראש, אך מומלץ להכין אותו ממש בסמוך לארוחה. לשם כך יש להיעזר בתבנית גדולה, שעליה נייר אפייה. את הדג מניחים ישירות על הנייר, לאחר שהשריתם אותו במיץ לימון ומלח גס. לאחר מכן יש להעביר אותו ישירות אל התבנית ולמרוח אותו בתבלינים מקומיים טובים, כמו פפריקה מתוקה, כורכום, זמן זית, פלפל שחור ומלח גס. עשיתם זאת? מצוין. ועתה, הופ – אל התנור. דג אמנון בתנור צריך בסביבות 15 דקות להיאפות עד שיהיה מוכן לאכילה. אם אתם רוצים פילה אמנון בתנור שישתלב לכם בארוחה כולה, שימו לב, בעודו בתנור, לצבעים שלו והקפידו שלא לאפות אותו זמן רב מדי.

מתכננים ארוחת דגים טובה ורוצים לשלב בה גם אמנון ודגי בריכה? חנות הדגים “דגים בטשון” היא הכתובת הנכונה לפנות אליה. החנות הוותיקה, שפועלת בהרצליה, מציעה לכם מבחר של דגי ים וגם פירות ים ואפשרות לקבל אותם גם במסגרת משלוחים. כל זאת תוך הקפדה על איכות ברמה גבוהה ועל מחירים הוגנים. לסקירת כלל מוצרי החנות שלנו, לחצו כאן ולקבלת פרטים נוספים בטלפון, צרו קשר ב – 077-3536315


Call Now Button דילוג לתוכן